Verta žinoti

Plastikinių langų priežiūra

Plastikiniai langai nereikalauja ypatingo dėmesio , tačiau, taip pat kaip ir kiekvienas gerai prižiūrimas daiktas, jei skirsite šiek tiek laiko priežiūrai jums tarnaus ilgiau ir nepraras savo kokybiškų gamyklinių savybių. Langus lengva ir paprasta valyti, tam tinka paprastos buitinės valymo priemonės. Rėmus galima valyti priemonėmis pagamintomis tensidų pagrindu, amoniako spiritu, vandeniu su muilu ar soda.  Lango stiklą reikia valyti specialiai stiklui skirtais valikliais, tačiau nepamirškite, kad stiklą su rėmu jungia guminės tarpinės, kurių negalima valyti koncentruotais acetono turinčiais tirpikliais, organinėmis ir neorganinėmis rūgštimis, šveitimui skirtomis priemonėmis, šiurkščiomis ir metalinėmis valymo kempinėmis. Jei turite spalvotus langų rėmus, negalima naudoti ploviklių, kurių sudėtyje yra spirito.

Rekomenduojame profilaktiškai patikrinti:

1.  Apkaustus ir varčią

Tai judriosios furnitūros dalys, kurias reikia patikrinti, pašalinti nešvarumus, sureguliuoti ir sutepti. Varstymo mechanizmus sutepti du kartus per metus tirštesnės konsistencijos bespalviu tepalu arba alyva. Svarbu, kad alyvoje nebūtų rūgščių ir dervų.

Aplinkos veiksniai, tokie kaip sezonų kaita, t.y. temperatūrų skirtumas, mechaninis poveikis į langą – dažnai vasaros metu atidarę langus jų varstomąsias vietas užstatome įvairiais daiktais, kad esant skersvėjui langai neužsidarytų. Taip pat kuo langai didesni, tuo jie sunkesni, todėl yra didesnė tikimybė, kad greičiau išsikreips arba “nusės”. Visi šie išvardinti veiksniai lemia langų deformavimąsi dėl kurio langai tampa nesandarūs ir varstant langą varčia kliūna į staktą. Jei šios problemos yra jums gerai pažįstamos, nedelskite, kreipkitės į mus, suteiksime visapusišką pagalbą ir patarsime visais varčios reguliavimo ir apkaustų priežiūros klausymais.

2. Tarpines

Norint kuo daugiau nutolinti tarpinių keitimo laiką, bent kartą metuose privalu jas išvalyti. Sandarinimo tarpines būtina valyti minkštomis, šluostėmis arba kempinėmis, naudojant šiltą muiluotą vandenį arba atskiestas neutralaus ph valymo priemones. Nuvalius nusausinkite ir palikite langą pravirą, kad visiškai nudžiūtų vandens likučiai. Po to patariame sutepti gumos priežiūros arba langų tarpinių konservavimo priemonėmis (su silikonu), ypač tada, kai pastebėjote sandarinimo tarpinių kietėjimo požymius. Taip tarpinių gumos išliks elastingos ir atsparios vandeniui. Jei langai tampa nebesandarūs atkreipkite dėmesį ar tarpinės tarp lango varčios ir staktos yra gerai prigludusios visame perimetre, jei ne, rekomenduojame jas pakeisti.

3. Drenažinę sistemą

Kiekviename plastikiniame lange apatinėje rėmo dalyje yra vandens nutekėjimo kanalai, skirti pašalinti viduje susikaupiančią drėgmę. Kartą metuose būtina patikrinti vandens nutekėjimo angas ir išvalyti užterštus jų kanalus.

Vėdinimas

Taupydami šilumą ir savo pinigus, Jūs pakeitėte savo buto ar namo langus. Kokybiški langai sulaikė šilumą patalpoje. Tapo šilčiau, bet kai kur ant rėmo ar stiklo paketų ir langų atsirado vandens, o kai kur ėmė pelyti sienos. Su senais langais tokių problemų nebuvo…

Ką daryti?

Sprendimas paprastas – gyvenamosios patalpos privalo būti vėdinamos ir prie sienų, kurios yra aplink langus turi būti palikta erdvė, kad už jų galėtų cirkuliuoti oras.

Drėgno oro susidarymas patalpose yra visiškai natūralus reiškinys. Dažniausiai šaltu metų laiku ore esanti drėgmė visada pasireiškia kondensato pavidalu ant stiklo paketo paviršiaus. Vandens garai susidaro maudantis vonioje ar gaminant maistą. Oro drėgmė patalpose didėja ir dėl žmonių išskiriamo prakaito (patalpoje, kurioje gyvena keturi žmonės, per dieną susidaro nuo 12 iki 14 litrų vandens), gėlių laistymo, grindų plovimo ir kitų panašių priežasčių. Susiliejus šimtam, drėgnam patalpos orui su šaltu stiklo paketu, jis atšąla ir taip susidaro kondensatas. Ypač tai pastebima stiklo paketo pakraščiuose ir kampuose, kur temperatūra yra žemesnės negu visame stiklo paketo plote. Per naujus ir sandarius langus drėgmė negali pasišalinti, todėl ant stiklų ir rėmų susidaro rasa. Kitaip sakant, Jūsų namuose sutrinka oro apykaita.

Reguliariai vėdinant patalpas, Jūs galite išspręsti šią problemą. Nebijokite praverti langus, didelių nuostolių nepatirsite! Gaivus šaltas oras nuo šildymo prietaisų sušyla kur kas greičiau nei santykinai drėgnas. Jei iškyla sunkumų dėl patalpų vėdinimo, UAB “Sawas” siūlo jums pagalbą, tai – automatinės orlaidės. Jos yra montuojamos į plastikinius langus ir užtikrina reikiamą oro kaitą patalpose.

Nauji ir sandarūs langai sukurs jaukų būstą tik tuomet, kai deramai išspręsite ventiliacijos problemą.

Saugumas

Standartiškai furnitūra yra gaminama su trijų padėčių varstymu, be saugos arba tik su daliniu saugos elementu. Norint, kad neįsibrautų vagys – galima papildomai naudoti furnitūrą su grybo formos saugos elementais.

Vien saugios firnitūros taip pat nepakanka. Saugumui užtikrinti reikia specialių rankenų Hoppe Secustic. Kaip jos veikia – galite matyti vaizdo įraše.

top